Pravidla a FAQ 2020-07-27T10:28:50+02:00

Jak už to v kriminálním světě bývá, pravidel není mnoho.

Pravidla závodu:

 • Přežij a nenech se chytit.

 • I když jsi kriminálník, nechovej se jako hajz. Chápeme, že zákony ti asi nejsou uplně blízké, ale prosíme, dodržuj rozumné meze.

 • Dostaň se na určené místo a plň úkoly, na které narazíš. Za splněný úkol dostaneš bonusové body, které společně s časem příchodu rozhodnou o tom, zda dostaneš občanství či nikoliv.

 • Je zakázané využívat kontakty či věci ze své minulosti. (Všichni jsou sledování a hrozně tím riskuješ). Tedy nemůžeš skočit za svým kámošem ať ti půjčí auto, nemůžeš zajít ke svojí babičce s tím, že máš hlad atd.

 • Závodu se můžeš účasnit sám, ale máme zkušenost, že ve dvou se to lépe táhne a je to větší sranda. Pokud nemáš nikoho kdo by s tebou chtěl závodit, dej nám vědět a my se budeme snažit závodníky propojovat, tak aby si mohli nalézt vhodného parťáka.

 • S sebou si můžeš vzít běžnou krabičku od cigaret, naplněnou svojí výbavičkou. Krabička může obsahovat max. 5€ a žádné jiné prostředky směny (kreditní kartu, zlaté zuby po babičce)

  Mimo krabičku si vezmi cestovní pas.

  Mimo krabičku si vezmi nabitý mobilní telefon, během závodu je zakázané ho používat k jiným účelům než focení a emergency kontaktu s organizátory.

  Veškeré další věci (mimo boty a spodní prádlo) ti budou při startu odebrány.

FAQ:

Můžu se účasnit i když nejsem z Brna?

Jistě, start stejně nebude v Brně, vše upřesníme mailem.

Jak to bude s ubytování?

Ubytování máš zařízene na kterémkoliv místě si zamaneš. Ať je to něčí útulná postel, slamník, nonstopáč, vlak, nebo lavička na nádraží… Spacák asi neseženeš, ale dektury či noviny jsou také osvědčené. Vše je na tvých komunikačních dovednostech.

Jak to bude s jídlem?

Ze začátku nebudeš mít nic, ale myslím, že jsi dostatečně šikovný si něco sehnat. Z předešlých zkušeností, zapomeň na lov králíků a bažantů, mnohem snadněji můžeš ulovit nějaké spadlé jablko, či nedojedené jídlo v mekáči – pokud není fastfood pod tvoji úroveň.

Musím celou dobu stopovat?

Asi si už pochopil, že většina věcí je prostě na tobě, s dopravou to není jiné, takže budeš muset stopovat, chodit, jezdit na nákladním vlaku, nebo si třeba vydělat na regulérní jízdenku. Jsme si vědomi, že stopování na některých místej je otrava, ne zábava. Tajný komplic se bude co nejvíce snažit abys tyto místa překonal alternativně.

Pomůže mi někdo, pokud budu v nesnázích?

Většinu času budeš odkázán sám na sebe a my nebudeme vědět, kde se pohybuješ. Budeš znát emergency telefonní číslo a budeš s sebou mít telefon, takže při nejhorším tě můžeme vyzvednout, měj však na paměti, že závod probíhá na území řádově stovek kilometrů a včasná pomoc tím dostává relativní význam.

Budu mít své věci po konci závodu?

Ano, na závod si sbal batůžek s věcmi na převlečení atd., ten ti vezmeme na startu a dovezeme jej do cíle.

Tak na co čekáš? Na amnestii? I tak ti útěk zvýší šance.

Na nic nečekám, jdu se přihlásit